KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13898002
nr 1389 8002
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 37/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:37:07
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund